Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 22:54
 
KURT “SORUNLAR HAMASETLE ÖRTÜLEMEZ!”
DEVA Partisi Gümüşhane İl Başkanı Eczacı Didem Kurt, son günlerde basına yansıyan birtakım yanlış değerlendirmeler hakkında açıklamalarda bulunarak partisinin gündeme dair düşüncelerini paylaştı.
GÜMÜŞHANE Haberi


 

DEVA Partisi Gümüşhane İl Başkanı Eczacı Didem Kurt, son günlerde basına yansıyan birtakım yanlış değerlendirmeler hakkında açıklamalarda bulunarak partisinin gündeme dair düşüncelerini paylaştı.

 

Kurt, DEVA Partisi’nin siyasal siteme dâhil olmasıyla birlikte hem yerel hem de genelde denklemin değiştiğini belirterek, yeni dönemin kodlarının bundan bağımsız düşünülemeyeceğine dikkat çekti. Gündüz Zafer Meydanı’nda, Cumhuriyet Caddesi’nde muhalif olup, akşam iktidar imkânlarına ortaklık edenlerin yapışık ruh ikizleri olduğu gerçeğinin DEVA Partisi sayesinde gün yüzüne çıktığını anımsatan Kurt, “Zor sadece oyunu değil, sözde rekabeti de bozuyor. Artık müttefikler gece değil, gündüz gözüyle gün ışığında görüşmeye başlamıştır. Böylece yerelde ortak aday çıkarmamaları için hiçbir sebep kalmamıştır. DEVA güneşi geceyi aydınlığa kavuşturmuş, geride sanal rekabetin gölgesi kalmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

 

“ÇÖZÜM İÇİN BİR ARAYA GELMEK İTTİFAKLARDAN DAHA DEĞERLİ”

Ekonomideki yangının, hukuk alanındaki örselenmenin, eğitimdeki geri gidişin ve siyasal alana sistemli bir şekilde ikame edilen kutuplaşmanın kötü yönetimin eseri olduğunu anımsatan Kurt, “Ülkemizin bir an evvel bu karanlık tünelden çıkarılması gerekiyor. Eski alışkanlıklarla siyasi okuma yaparak birtakım sayısal verilerle günü yorumlamak, buradan da bize şu veya bu ittifakın parçasıymışız gibi rol verme çabasına girmek sonu boşa çıkacak bir davranıştır. Bizim diğer siyasi partilerle ortak akıl oluşturma çabamızın illa da ittifak etme olarak yorumlanması yersizdir. Siyasi partilerin ittifak kurmadan da bir araya gelerek biriken sorunlara çözüm arama kültürünü hazmetmesi lazım. Bu, ittifak kurmaktan daha değerli bir davranıştır. Bu konuda atılan adımların mutlaka bir siyasi hesaba tabi tutulması doğru değildir. Halkımız siyaset kurumlarından çözüm üretmelerini bekliyor. Gelinen noktada ülkemizin içine düştüğü durum bunu bize dayatmaktadır. İttifaklar seçim süreçlerinde konuşulacak konulardır. Şu aşamada bize düşen çözüm odaklı siyaset üretmektir. Gruplaşmak ya da kutuplaşmak bize ait bir yöntem değil. DEVA Partisi olarak bu konuda her türlü katkıyı vermeye hazırız” açıklamasında bulundu.

 

“SORUNLAR HAMASETLE ÖRTÜLEMEZ!”

İktidarın ve ortaklarının yerelde ve genelde çözümün merkezi olmaktan uzaklaştıklarını, bunun doğal sonucu olarak da oy kaybına uğradıklarını kaydeden Kurt, “İktidar kanadında yaşanan bu erime saflara ayırma, kutuplaştırma ve bolca hamaset üretme yöntemleriyle süreci yönetme davranışı olarak dışa vurmaktadır. Birisi hayal âleminde Ötüken’den kalkıyor Kızıl Elma’ya, Turan’a yolculuk ediyor, diğeri dini kutsalların istismarından hareketle yüzde 77’nin, 80’in hesabıyla varlık gayesini dışa vuruyor. Oysa sahadaki realite çok daha farklıdır. Esnafımız perişan, mükelleflerimizin birçoğu kredi yükünün altında adeta can çekişiyor, bir kısmı kredi almakta dahi zorlanıyor, çeklerini, kiralarını ve daha birçok ödemesini gerçekleştirmekte zorlanan iş dünyası ciddi bir itibar kaybıyla karşı karşıya, emeklinin, dar gelirlinin geçim derdi hayatın tümünü kuşatmış vaziyette, çiftçimiz icralık, işsizlik rakamları tarihi rekorlar kırıyor, gençlerimizin geleceğe dair umutlarında karamsarlıktan başka bir yol kalmamış, ama iktidarı bölüşenler milli ve dini duyguların istismarını siyaset yöntemi haline getirerek oya tahvil ettirmekle meşguller. Keşke bu duyguların yeni ortağı Vatan Partisi il başkanını da toplantılarına dâhil etselerdi. Nizamı âleme giderken akıncı beyi olarak sol kanadı da onlar komuta ederdi. Böylece başörtüsü üzerinden üretilen siyasete dair başörtüsüne karşı mücadele eden 28 Şubat müdavimleri de görüş serdetmiş olurdu. Bizi içerisinde olmadığımız ittifakla ilişkilendirip sorgulayanlar, aynada böylece kendi gerçekliğini görmüş olurdu. Hâlbuki esas sorgulanması gereken DEVA Partisi’nin ittifakların hangi kanadında olacağı değil; toplumdan ve sahadaki gerçeklikten bu kadar kopuk, vatandaşımızın derdine bu denli kayıtsız, ütopya âleminde toplumu ve dünyayı dizayn ettiğini evham eden çelişkili ve tutarsız siyasi davranışlardır. Gözünün önündeki vatandaşların sorunlarını göremeyenler nasıl olur da dünyayı dizayn etme vehmine kapılır? Komşusu aç iken tok yatan ve sabah kalktığında ezana ve bayrağa sarılanlar nasıl olur da haktan ve adaletten söz edebilir? Hakikatin mihenk taşı bu davranışların sahtesini gerçeğinden ayırmaz mı? Hakikat ülkemizin içerisine düştüğü darboğaz, mihenk taşı da aziz milletimizin ferasetidir” diye konuştu.

 

“83 MİLYONU BİR VE BÜTÜN GÖRÜYORUZ”

DEVA Partisi’nin siyasi yelpazenin merkezinde ana akım bir parti olduğunun altını çizen Didem Kurt, kimlik ve ideoloji siyasetinden kaynaklanan ayrıştırmanın Türkiye’ye zarar verdiğini belirterek, “Biz bu ülkedeki 83 milyonu bir ve bütün gören bir bakış açısına sahibiz. Biz profesyonel muhalefet yapalım diye DEVA Partisi’ni kurmadık. Bizim amacımız iktidar olmak. Türkiye’nin DEVA’sı için emek vermek, katkı koymak isteyen herkese kucak açıyor, birlikte yol yürümeye davet ediyoruz. Hamasetten uzak, hakikate yakın durmak şiarındayız. Tüm kesimlerin derdini kendi derdimiz olarak görüyor, daima onların yanında olacağımızı deklare ediyoruz. Kimsenin bizi eski siyasi alışkanlıkların dar alanına hapsetmesine müsaade etmeyiz. Yeni bir partiyiz ve yeniliklerin adresi olacağız. Değişim talebinin çekim alanında olduğumuzun bilincindeyiz. Kötümser tablo varsa, DEVA için umut da var. Biz halkımızın sağduyusuna, basiretine ve ferasetine inanıyoruz” dedi.

Kaynak: (HK) - Haber Kelkit Editör: İbrahim Yavuz
 
Etiketler: KURT, “SORUNLAR, HAMASETLE, ÖRTÜLEMEZ!”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
57
0
5
3
18
26
2
Beşiktaş
54
0
5
3
17
25
3
Fenerbahçe
51
0
6
3
16
25
4
Trabzonspor
48
0
5
6
14
25
5
Hatayspor
45
0
7
6
13
26
6
Alanyaspor
42
0
8
6
12
26
7
Gaziantep FK
40
0
6
10
10
26
8
Fatih Karagümrük
40
0
8
7
11
26
9
Antalyaspor
34
0
6
13
7
26
10
Sivasspor
32
0
7
11
7
25
11
Göztepe
32
0
9
8
8
25
12
Konyaspor
31
0
10
7
8
25
13
Yeni Malatyaspor
31
0
9
10
7
26
14
Kasımpaşa
29
0
12
5
8
25
15
Çaykur Rizespor
28
0
10
10
6
26
16
BB Erzurumspor
25
0
13
7
6
26
17
Başakşehir FK
25
0
13
7
6
26
18
Kayserispor
25
0
12
7
6
25
19
Denizlispor
21
0
15
6
5
26
20
Gençlerbirliği
21
0
14
6
5
25
21
MKE Ankaragücü
20
0
15
5
5
25
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


A.Münir TOK
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı